ליצירת קשר השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  פטנט

  המצאה, בין שהיא מוצר ובין שהיא תהליך בכל תחום טכנולוגי, שהיא חדשה, מועילה, ניתנת לשימוש תעשייתי ויש בה התקדמות המצאתית – היא אמצאה כשירת פטנט.פטנט

  אמצאה נחשבת לחדשה אם לא נתפרסמה בפומבי, בין בישראל ובין מחוצה לה, לפני תאריך הבקשה לרישום פטנט:

  (1) על ידי תיאור, בכתב או במראה או בקול או בדרך אחרת, באופן שבעל-מקצוע יכול לבצע אותה לפי פרטי התיאור;

  (2) על ידי ניצול או הצגה, באופן שבעל-מקצוע יכול לבצע אותה לפי הפרטים שנודעו בדרך זו.

  התקדמות המצאתית היא התקדמות שאינה נראית כעניין המובן מאליו לבעל-מקצוע ממוצע על סמך הידיעות שכבר נתפרסמו, לפני תאריך הבקשה לרישום פטנט, בדרכים כאמור לעיל.

  פטנט רשום נותן לבעליו בלעדיות בפטנט לתקופה קבועה מראש (בדרך כלל 20 שנים מיום הגשת הבקשה), בה נתונה לבעלים הזכות הבלעדית לבצע כל פעולה שהיא הקשורה בפטנט, במדינה בה הוא רשום.

  בעל פטנט זכאי למנוע כל אדם זולתו מלנצל בלי רשותו או שלא כדין את האמצאה שניתן עליה הפטנט, בין בדרך המוגדרת בתביעות הפטנט ובין בדרך דומה לכך שיש בה, לנוכח המוגדר באותן התביעות, עיקר האמצאה שהוא נושא הפטנט.

  יתרון נוסף להגשת בקשה לרישום פטנט, הוא האפשרות לציין על-גבי המוצר נשוא-הפטנט, כי הוא נשוא בקשה תלויה ועומדת לרישום פטנט (patent pending, ובקיצור: "pat. pen."). רישום שכזה עשוי לעזור בהרתעת חקיינים ומפירים פוטנציאליים.

  יתרון נוסף להגשת בקשה לרישום פטנט, הוא הפגנה של רצינות כלפי משקיעים פוטנציאליים באמצאה, כמו-גם העלאת ערכה הכספי של האמצאה ושל החברה, בעלת האמצאה.

   

  למידע נוסף

  זכות מבצעים

  "מבצע" הינו אדם המבצע במשחק, בשירה, בנגינה, במחול או בדרך אחרת, יצירה ספרותית, אמנותית, דרמטית או מוסיקלית. למבצע תהיה הזכות שהמעשים המפורטים להלן לא ייעשו אלא בהסכמתו: (1) טביעה (שימור של ביצוע או של שידור באמצעי כלשהו באופן המאפשר לראות, לשמוע או...
  להמשך קריאה

  זכות מוסרית

  הזכות המוסרית הינה חלק מזכויות היוצרים ומזכויות המבצעים, אשר לפיה: (א) מחבר זכאי ששמו ייקרא על יצירתו בהיקף ובמידה המקובלים; (ב) מחבר זכאי שלא ייעשה ביצירתו כל סילוף, פגימה או שינוי אחר, או כל פעולה שיש בה משום הפחתת ערך ביחס לאותה...
  להמשך קריאה
  חברת שיווק באינטרנט חברת שיווק באינטרנט
  פתח צ'אט
  1
  💬 שלחו ווצאפ!
  Scan the code
  שלום לכם,
  כאן עורך דין ארז הרכבי - איך אוכל לעזור?
  דילוג לתוכן